Hakkımızda

1980 yılında kurulan  AKNUR  ,Şirket ömürlerinin çok kısa olduğu Sektörümüze bazı mesajlar vererek  42 senelik   iş tecrübesini bu yıl (2022) arkada bırakmış ve bu doğrularla daha nice seneler sizlere hizmet etmeyi amaç edinmiştir.
Ana prensiplerimiz :
· Her zaman doğru malzemeyi ,doğru fiyatlarla ,doğru müşteriye düzgün şekilde teslim etmek önde gelen iş prensibimiz olmuştur.
· Sektördeki Yurtiçi ve Yurtdışındaki gelişmeleri iyi takip ederek piyasamızı bu yeniliklerden haberdar etmiş ve Sektörümüze  kazandırmıştır , bunlardan bazılarını aşağıda bulacaksınız .
· Sektörümüzün çok geniş malzeme çeşidi ve  kalite farklılığı ,bu sektörün müşterilerinin en büyük sorunu olmuş ve olmaktadır. Bu konuda her zaman AKNUR  müşterilerinin yardımcısı ve güvencesi olmayı görev bilmiştir.
· AKNUR  Şubeleri ve Bayileri ile  Müşterilerine malzeme tesliminde  de, zaman ve mesafe bakımından büyük kolaylık sağlamaktadır.
· AKNUR hiçbir zaman Müşterileri ile karşı, karşıya değil yan yana olma bilincinden uzaklaşmamıştır . Bizlerin sizlere , sizlerin bizlere ihtiyacını hiç bir zaman bozulmaması gereken  doğal  bir  denge olarak görmüştür.
· İşte Sektörümüzde  pek görülmeyen 42 senelik uzun bir birlikteliğimizin ana prensipleri bunlardır .
· Bizlere bu imkanı veren siz sayın Müşterilerimize şükran ve teşekkür hissimiz her zamanki gibi baki kalacaktır..

Sektörümüze kazandırdığımız bazı konuları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.
· Kalorifer Tesisatlarında KAPALI GENLEŞME DEPOLARI: Başlangıçta Alman OTTO Firmasının Ürünlerinin ithalatı ile başlanmış ,TR. nin her yöresinde Mak.Müh.Odaları ile birlikte yaptığımız eğitimlerle ,konunun çok çabuk geniş kullanım sahası bulmasını sağlamıştır .Neticede  yerli üretici  firmalarımızın bu konuya ilgisi  artmış ve kendileri için de önemli bir  üretim konusu olmuştur.
· Paket ISI DAĞITIM CİHAZLARI : Birden fazla konutlu binalarda , Kalorifer ve Sıcak su ihtiyacını ,her dairenin istek ve ihtiyacına göre düzenleyen ve aynı zamanda kullanım miktarlarına göre masrafları paylaştıran ,enerji kullanımında da büyük ekonomi sağlayan yeni bir ısıtma sistemidir
· ELEKTRİKLİ ISITMA SİSTEMLERİ: Kalorifer sistemi ile ısıtılamayan küçük hacimlerin veya cami gibi günün belli zamanlarında kısa müddetlerle kullanılan mahallerin veya çok hassas ısıtma ihtiyacı olan birimlerin ısıtılmasında, zemine şap altına serilerek kullanılan sistemler.
· DEBİMETRELER: Tesisatlar da en büyük sorunlardan biri , ısıtıcı akışkanın her devrenin ihtiyacı olan miktarlarda dengeli olarak gönderilememesidir. Otomatik ve ayarlanabilir özellikleri ile Debimetreler ,devrelerin ihtiyaçlarına göre bu dağılımı yapmakta ve ısıtma konforunun sağlanması yanında, büyük enerji tasarrufu  sağlamaktadırlar.
· DOĞALGAZ EMNİYET ELEMANLARI: Doğalgaz veya LPG ile ısıtılan mahallerde, yangın ve sair nedenlerle ortam sıcaklığının 60 C.nin üzerine çıkması halinde ,Isıtma Sistemlerinin Doğalgaz akışını otomatik olarak keserek büyük tehlikelerin önüne geçen uluslararası öngörülen bir emniyet elemanıdır..
· KALORİFER-SU Tesisatlarındaki SU KAÇAKLARINI gidermek büyük sorundur ve duvar içindeki kaçakların nerede olduğunu tesbit etmek, ancak tesisat borularının geçtiği duvarların kırılması ile mümkün olabilmektedir. Yine AKNUR un Sektörümüze tanıttığı PRODORAL-H kimyasalı ile bu kaçaklar ,tesisat ve duvar işlevlerine gerek kalmadan kolayca önlenebilmektedir.
AKNUR , Sektörümüzdeki Yurtiçi ve Yurtdışındaki yeniliklerden müşterilerini her zaman haberdar etmekle , tesisat sorunları  minimuma inmiş , modern tesisatların yapımcısı ve sahibi olmanızı , ticari faaliyet konumuzun bir gereği olarak görmektedir.